Peníze se dají vydělávat různým způsobem. I na internetu. Vyzkoušejte některé z těchto tipů. Při výběru buďte ale obezřetní a mějte na paměti, že všichni na vás chtějí vždycky jenom zbohatnout.

Obecné podmínky pro vydělávání peněz na internetu

Většina systémů je založena na získávání dalších potencionálních zákazníků. Výdělek na internetu není nijak náročná práce, ale ani nijak zvláště ohodnocená práce. Hodí se spíše jen jako občasný přivýdělek.
Spousta výdělečných systémů na internetu vám platí také za získávání nových členů. Některé můžou fungovat stejně jako MLM marketing – získáváte peníze i za lidi, kteří jsou registrováni pod vámi.
Vydělávat na internetu soustavně (např. v oblasti reklamy) je bez oprávnění nelegální. Výdělek si tedy můžete tvořit a vyplácet jen nesoustavně. Společnosti nabízející výdělek na internetu požadují, abyste splnili i další požadavky. Nutností je samozřejmě připojení k internetu. Dále to může být požadavek například na věk (15 let, 18 let), na zemi trvalého bydliště (ČR) apod. Do systémů musíte zadat veškeré platné údaje, jinak je pro vás vyplacení provize znemožněno.

Posílání reklamních E-mailů

Zaregistrujte se na stránkách, které nabízejí peníze za to, že budete otevírat různé reklamní e-maily. Tyto e-maily ani nemusíte číst. Stačí, když si otevřete odkaz směřující na určitou stránku. Tuto stránku pak ještě budete mít muset otevřenou minimálně 60 sekund, aby se vám odměna započítala.

Klikání na reklamní bannery

To je obdobný způsob reklamních e-mailů. Tentokrát klikáte na bannery. V obou případech otevírejte odkaz jen do jednoho okna. Rychlé otevírání odkazů do více oken prohlížeče by mohl systém vyhodnotit jako podvod. Vždyť si přece určitá firma zaplatila za to, že na jejich stránkách vydržíte alespoň 60 sekund a trochu se zde porozhlédnete.

Cachback

Cachback je systém, který vám vrátí část peněz zpět po uskutečnění nákupu. U společnosti nabízející tento produkt se musíte nejprve bezplatně zaregistrovat (LYONESS). Po uskutečnění nákupu získáte zpětné rabaty.

Vyplňování dotazníků

Některé společnosti nabízí peníze za to, že budete vyplňovat jejich dotazníky na průzkum trhu. Když se do tohoto systému přihlásíte, tak vám budou chodit dotazníky na e-mail. Za vyplnění dotazníku pak můžete získat určité body, které vyměníte za věci z katalogu. Body si také můžete nechat převést na peníze.

Platba za čas na internetových stránkách

Některé firmy platí dokonce i za čas při prohlížení jejich stránek. Na začátku prohlížení stránek se musíte přihlásit do systému firem, které toto nabízejí. Po přihlášení vám naboku přibude banner, na který ani nemusíte klikat. Následně můžete surfovat kdekoliv na internetu a přitom se vám započítává čas zobrazení tohoto banneru.

Aukce

Vydělávat peníze na internetu můžete i za nakupování zlevněného zboží, nebo za prodej zboží na aukčních portálech. Některé aukce vám samozřejmě zaplatí také za přilákání nových zákazníků.

Provizní systémy na propagaci e-shopů

Máte-li internetové stránky (a pokud ještě ne, tak si je můžete zřídit), tak na těchto internetových stránkách můžete mít různé provizní systémy. Některé fungují jako PPC (platba za kliknutí). Některé můžou fungovat jako provize z nákupu návštěvníka, který přišel prostřednictvím vašich stránek a zaregistroval se.

Blogujte

Když si na některém blogu založíte účet, tak vám můžou nabídnout zajímavou nabídku. Sežeňte dalšího blogera a získáš tím peníze. Takže někdy stačí jen psát a shánět další blogery.

Sázení

I na internetu můžete sázet tak jako v sázkových kancelářích. Tento způsob výdělku může převyšovat všechny ostatní, ovšem má to jednu velkou nevýhodu. Pro první sázení si budete muset na uživatelský účet vložit peníze. Když se vám nebude dařit, tak můžete v opačném případě i prodělat.

Jste z těchto nabídek nadšení?

Tak to vás musím předem zklamat. Výdělek na internetu je fráze, která zastírá manipulaci lidí. Výdělky, jaké vám firmy slibují, obvykle takové výše nedosahují. Od většiny firem se ani nedočkáte plateb.
Tyto firmy vás většinou nalákají na modelové příklady a někdy i na vymyšlené reference. Později ale zjistíte, že zase tolik e-mailů nechodí, že se tolik bannerů nezobrazuje, že vám na banner s provizí nikdo nechodí apod. Když navíc někam peníze vkládáte, tak riskujete, že už je nikdy neuvidíte.

Takže slova o výdělku jsou jen plané řeči?

Ne. V každém případě tam nějaký výdělek bude (i když na internetu existuje spoustu databází neplatičů). Začnete-li ale teď, tak vám ze začátku začne chodit docela málo reklamy. V systémech typu MLM marketing budete umístěni až úplně na dně, kde se žádné peníze jen tak neválejí.
Musíte se proto sami rozhodnout, čemu uvěříte. Věřte ale, že na internetu je možné všechno. To berte jako varování – podobně jako se dávají varování na krabičky od cigaret (lahodné, ale někdy to i zabíjí – v tomto případě čas).

Categories: Finance Tech

Napsat komentář