Dlažba do exteriéru je vystavovaná většímu zatížení než dlažba v interiéru. I tomu je třeba přizpůsobit její výběr. Zaměřte se na odolnější dlaždičky. Které zvolit? Pojďme si přiblížit ty nejrozšířenější.

Čemu výběr dlažby přizpůsobit?

Exteriérem jsou myšlené terasy, balkony, příchodové cesty a další prostranství kolem domu. Chcete do těchto prostor novou dlažbu? Pak musí být odolnější než ta, kterou si pořizujete do interiéru. Je totiž vystavená různým vlivům počasí. Volte takovou, která je protiskluzná a mrazuvzdorná. Otěruvzdornost by měla mít alespoň číslo čtyři ve škále od jedničky do pěti, tedy skoro nejvyšší.

Možnosti exteriérové dlažby

A jaké konkrétní možnosti při výběru exteriérové dlažby máte? Můžete zvolit keramickou dlažbu, která je univerzální a hodí se jak do exteriéru, tak do interiéru. Celkově patří tato dlažba mezi nejoblíbenější. Je rozšířená díky kombinaci příznivé ceny a dobré kvality.
Zvolit lze také dřevěnou dlažbu do exteriéru. Zdá se vám, že nemůže vydržet náročné podmínky exteriéru? Je to omyl. Dnešní dřevěné materiály mají vysokou odolnost a celkově větší životnost. Budete-li se o tuto dlažbu dobře starat, vydrží vám skutečně dlouho.
Dáte raději přednost betonové dlažbě? Je velmi odolná a snáší nepříznivé klimatické vlivy.
Velmi využívaná je zámková dlažba. Mnozí ji volí především na příchodové cesty či terasy. Kromě vysoké odolnosti proti nepříznivým vlivům, klimatických i mechanickým, oceníte i fakt, že si můžete vybrat z různých designových provedení.
Z dalších možností si ještě jmenujme skládanou, kamennou a velmi odolnou slinutou dlažbu.

Už máte vybranou dlažbu pro svůj exteriér? Ze široké nabídky trhu si jistě vybere každý. O tom, jakou dlažbu zvolit do interiéru jsme psali v tomto článku.

Categories: Bydlení

Napsat komentář