Jakýkoliv motocykl je do značné míry snem každého chlapce nebo dospělého muže. Silný a rychlý stroj, který Vám přinese nevídané množství adrenalinu a jedinečných zážitků. Mezi nejčastější formy jeho nákupu samozřejmě patří ojetiny. V případě nových motocyklů není co řešit, avšak u starších strojů je třeba velice důkladným způsobem posoudit jeho stav, který může mít vliv na další provoz. Na co tedy nezapomenout, pokud budete volit starší motocykl?

V první řadě je nutné zkontrolovat všechna výrobní čísla daného stroje, která musí být čitelným způsobem vyražena na rámu, případně motoru. To vše musí bezpochyby korespondovat i s velkým technickým průkazem. Přejdeme-li k technické prohlídce motocyklu, vyplatí se tento stroj nejprve náležitě projet. Za jízdy by se nemělo projevovat žádné citelné vychýlení do stran, brzdy by měly reagovat okamžitě a funkčnost by měla být ověřena i v případě všech světelných doplňků. Pokud v obou těchto situacích nezaznamenáte jakékoliv nedostatky a potíže, je možné přistoupit k finální prohlídce motocyklu. Vše začíná vůlí obou kol, kontrolou brzdových destiček a jejich stavem, řetězem a ostatními kapalinami, mezi které patří především ty brzdové, chladící nebo motorový olej. V případě jednostopého dopravního prostředku je třeba dbát zvýšené opatrnosti především při kontrole samotného rámu, který je ve své podstatě hlavním nosným prvkem. Dbát byste měly hlavně na případné atypické sváry a další neduhy.

O stavu motocyklu do určité míry může rozhodovat i kosmetický a vzhledový stav tohoto stroje. I podle zacházení předchozího majitele si totiž můžete udělat velice reálný obrázek toho, jak s tímto výdobytkem bylo zacházeno. Chraňte své investice a především zdraví. Důkladná prohlídka je zkrátka nezbytností!

Categories: Auto - moto

Napsat komentář