Koupit si nový přírůstek do domácnosti v podobě auta je dobré předem velmi pečlivě promyslet. U nového automobilu je bezesporu největší výhodou to, že si s ním zajistíte celkem bezproblémový provoz. Alespoň během prvních několika měsíců. Prodejci často poskytují záruky ne na x let, ale spíše na počet najetých kilometrů. Nevýhodou u nových automobilů je ale skutečnost, že se z nich stává stále více spotřební zboží. To znamená, že vůz ztratí kupní cenu v prvních měsících jeho užívání.

Další nevýhoda u nového automobilu je také fakt, že je nutné počkat určitou dobu, než je automobilka schopná vůz vyrobit. Obzvlášť to platí v případě, kdy jste si objednali vůz přímo na míru. Ty téměř nikdy nebývají v automobilkách k dispozici skladem. Jakmile majitel své nové auto již má, měl by se připravit na to, že se nový motor musí určitou dobu zajíždět. Proto při počátečním užívání vozu se musí oželet i příliš vysoké otáčky a také rychlosti.

Ojeté auto nejvíce favorizuje hlavně jeho cena. Můžete si ho (stejně jako nové auto) pořídit za hotovost nebo na leasing. Pak cena, za kterou byste si u nového auta pořídili pouze minimální výbavu a navíc mnohdy i „mrňavý“ zavazadlový prostor, u ojetého auta může zahrnovat spolehlivý vůz a navíc se slušnou výbavou. Při výběru auta v autobazaru si vždy nezapomeňte důkladně přečíst smlouvu a na všechny nejasnosti se nebojte ptát. Pokud se některé z ujednání zdá být nevýhodné, nemusíte se bát ani vyjednávání. Jakmile totiž autobazar není ochoten ustoupit, pak je na místě zvážit, zda koupě auta právě zde bude stát za to. Autobazarů je velké množství a dá se nalézt i takový, který nabízí kvalitní modely a také vstřícní servis zákazníkům. Nevýhodná smlouva může přinést i případné budoucí komplikace, které budete muset řešit.

Categories: Auto - moto

Napsat komentář