Obsah vašeho kufru se při přípravách na cesty zpravidla plní s ohledem na to, kam a za jakými zážitky se chystáte. Málokterá žena však zapomene přidat ke své výbavě alespoň jeden oblíbený šperk, ať už se chystá kamkoli… Kdy je však lepší nechat doplňky raději schované doma ve šperkovnici?

Když dojde na dovolenkové přípravy, je obecně vhodnější zapomenout na zdobenější šperky. Nejen, že většinou nejsou při podobných příležitostech tak úplně potřeba, mnohem snáze se poničí. Například kamínky usazené do klenotu jsou daleko náchylnější než hladký šperk. Lehce se zachytí za některé materiály a při neopatrném zacházení se můžou i uvolnit.

Krabička poslední záchrany

Je-li žena zasnoubená, pyšní se její ručka blyštivým zásnubním prstenem, který velmi ráda dává na obdiv. Proto, ať už vyrážíte kamkoli, budete tenhle kousek doma nechávat jenom velmi nerada. Na cestách se vám tak bude hodit krabička, do které prstýnek v případě potřeby uschováte. Například při potápění nebo sněhových radovánkách by především zdobenější prsteny s drahými kameny měly být bezpečně uložené.

Vždy zvažte příležitost

Pokud se chystáte na pláž, úplně nejlepší je nebrat si šperky žádné. Písek se pro ně může stát nepříjemným společníkem, ztráta v nekonečné hlubině by vás mrzela ještě více. Při jiných aktivitách, jako jsou třeba túry do přírody nebo výlety na kolech, se však nebojte ozdobit jemnými peckovými náušnicemi nebo jednoduchým přívěskem na krk. Větší a těžší kousky by vám však mohly překážet.

Nepodceňujte ani relax

Šperkem, který žena téměř nesundává, je snubní prsten. Nejen, že má velkou citovou hodnotu, jedná se většinou o jednoduchý hladký kroužek, který nikdy nepřekáží. Kvalitní zlaté snubní prsteny toho navíc hodně vydrží, není potřeba je tak opatrovávat při každé činnosti. Raději je však výjimečně sundejte, chystáte-li se odpočívat do lázní či k bazénu – chlorovaná voda totiž není pro šperky tím pravým ořechovým.

Pokud toužíte být za dámu při každé příležitosti a bez šperků pro vás svět neexistuje, udělejte výjimku a vezměte si na dovolenou raději bižuterii. Její případná ztráta nebo poničení nebude tolik mrzet nejen vás, ale také vaši peněženku.