V současné době se do povědomí široké veřejnosti dostává bitcoin, o kterém se stále častěji mluví jako o platidle i o investiční příležitosti. Oproti české koruně, dolaru či euru se virtuální měna odlišuje v tom, že přestože nepatří žádné zemi na světě a vůbec nepodléhá regulaci, je naprosto bezpečná a stabilní. V čem tedy tkví její kouzlo? A kde vznikla?

Historie bitcoinu se začala psát v roce 2009. Tvůrcem decentralizované sítě uživatelů, která je založena na peer-to-peer síti, je Satoshi Nakamoto, přičemž doposud se ještě nezjistilo, zda za pseudonymem stojí jeden člověk anebo více lidí, a tak vláda nemůže nikoho stíhat. Obrovskou výhodou je, že veškeré pohyby z účtu na účet jsou anonymní.

Bitcoin je bezpečný

Celý systém je bezpečný, protože neexistuje žádný server, který by mohli kybernetičtí zločinci napadnout a zničit. Transakce, které zůstávají v anonymitě, se provádí v řádech několika málo minut, ať už posíláte bitcoiny z jedné strany planety na druhou.

Jelikož nemá síť žádnou centrálu a nepatří žádné zemi, nedokáže ho ani nikdo ovlivnit, dokonce ani sám zakladatel, a tím je bitcoin unikátní. Hodnota virtuální měny roste raketovou rychlostí, protože stále více obchodů nabízí možnost platit bitcoiny a stále více investorů do bitcoinů vkládá důvěru.

Hodnota bitcoinu

Hodnota této kryptoměny stejně jako u ostatních měn na finančním trhu vychází z nabídky a poptávky, přičemž samotný bitcoin je hodnotný už jen tím, že je nezávislý na rozhodnutích centrálních autorit. Cena je sice velice kolísavá, neboť během jedné hodiny může klesnout či stoupnout i o více jak deset procent, ale i přesto mají investoři o bitcoin obrovský zájem. Aktuální cena se pohybuje okolo 5 300 amerických dolarů, což je v přepočtu 116 000 korun.

Pokud byste chtěli pokusit štěstí v této oblasti a investovat do bitcoinu, jemuž spousta analytiků věří, potom existuje i kurz bitcoinu, který vás provede krok za krokem celým systémem. Ovšem v konečném důsledku vše záleží pouze na vaší šikovnosti.

Categories: Finance Zprávy

Napsat komentář