Vyhodit a koupit nové. Jedná se o praktiku, kterou uplatňuje většina Čechů. Proč byste ji neměli podlehnout dělat? To si rozebereme v tomto článku.

Proč to upravovat, když si můžu koupit nové? V době, kdy je oblečení na trhu dostatek, se tato otázka opravdu nabízí. Opravy oděvů ale mají své opodstatnění, dokonce i své výhody. Proč si tedy raději nechat svoje oblečení opravit a nekupovat nové?

Stejné oblečení už nekoupíte

Módní vkus se mění raketovým tempem. Co bylo trendy před několika měsíci, v tuto chvíli nemusí být standardem. Oblečení sice bude často dostupné i v posezónních výprodejích, poté už jej zřejmě neseženete. Záleží na daném kusu oblečení. Pokud jde o unikát, pak jej rozhodně nevyhazujte a nechte si ho opravit.

Opravené oblečení déle vydrží

Není to sice pravidlo, ale stát se to může. Pásově vyrobenému oblečení výrobci nevěnují příliš pozornosti. V nejlepším případě ho jen zběžně zkontrolují a odešlou k distribuci. Úprava oděvů jsou ale odlišné. Často se využívá kvalitních látek, které celou konstrukci zpevní. Dobře a na správném místě sešité látky pak vytvoří kvalitní oblečení, jehož nošení si budete užívat ještě dlouhou dobu.

Nedostatků se dá dobře využít

Na závěr si odskočíme od klasické opravy oděvů. Pokud totiž chcete ze svého starého oblečení vytvořit něco, co bude vypadat dobře i po zalátání děr a sešití, máte jedinečnou příležitost. Proč kupovat nové džíny, kalhoty, tričko, když si z toho starého můžete nechat vyrobit originální kus oblečení?

Experimenty jsou dneska v módě. Tomu, kdo vám bude zakázku zpracovávat, řekněte, jak byste vlastně chtěli tento kus oblečení vylepšit, a brzy budete mít v šatníku zajímavý kousek. Každý vám ho bude závidět. Pokud ale nechcete příliš vyčnívat, nedoporučujeme volit přílišné extrémy. Projekt vyresmito.cz podporuje magistrát města Praha.