Malá beduínská vesnice, vystavěná na okraji pouště při východním pobřeží Akabského zálivu, se Sinajským pohořím v pozadí. Nachází se asi 90 km od Sharm El Sheikh a 135 km od izraelského Eilatu.

Máte zde pocit téměř autentické atmosféry středo-východní obchodní stezky. V arabštině „sahan“ zna-mená zlatý. Dnes je to zlatý písek, palmy pohupující se ve větru, tyrkysové moře a díky rozdílnému proudění vzduchu nad pouští a mořem téměř trvalý větřík. Atmosféra místa je hezká a romantická, s nekonvenčními kavárnami, restauracemi a řadou menších obchůdků.
Mnoho lidí sem přijíždí kvůli potápění, protože korálové útesy jsou jen pár metrů od břehu. Asi 7 kilometrů od vesnice se nalézá proslulá potápěčská lokalita „Modrá díra“. Také pro windsurfing a výlet do pouštní oázy jsou zde výborné podmínky. Transfer z letiště trvá asi hodinu jízdy autobusem.

Poloha

Egypt leží v severovýchodní části Afriky. Sevrní hranice Egypta leží na břehu Středozemního moře, Jihovýchodní část Egypta zasahuje do Rudho moře. Velmi význmnou roli hraje samozřejmě také řeka Nil. Egypská arabská republika sousedí s Lybií, Súdá-nem, Saudskou Arábii a Izraelem.

Letovisko Dahab leží ve východní části Egypta na pobřeží Rudého moře.

Standardní čas je GMT+2 hodiny, tj. o 1 hodinu více než v Praze. V době souběhu zimního času v Egyptě a letního času v ČR je v obou zemích čas shodný (v dubnu a v říjnu).

Podnebí a klimatické podmínky

Sinaj má klima typicky pouštní: suchá horká léta a mírné zimy, výjimečně s lehkými nočními mrazíky, zejména ve vyšší nadmořské výšce. V létě se denní teploty šplhají až k 37 °C, ale pocit horka snižuje mořská bríza. Voda Rudého moře má teplotu okolo 23 °C. Déšť je je prakticky neznámý. Optimální doba k návštěvě je říjen a listopad.

Categories: Travel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *